Article Index
cd
All Pages

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku październik jest miesiącem, w którym obchodzimy święto nauczycieli i pracowników szkoły. Z tej okazji klasa IV i V wraz z wychowawcami p.Rosowiecką i p.Raczkowską przygotowały niezwykle barwny i wesoły program dla pedagogów i wszystkich uczniów szkoły. Dzięki nim nasi nauczyciele dowiedzieli się, jak należy się ubrać i jak wyposażyć w odpowiednie akcesoria, by sprawnie prowadzić lekcje. Na koniec uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i obdarowali uroczymi kwiatkami własnoręcznie wykonanymi z jesiennych liści.

Wycieczka śladami naszego Patrona

Wspaniałym nauczycielem, wielkim moralnym autorytetem i wychowawcą młodzieży był też nasz wielki patron Jan Paweł II, dlatego też Jego pamięć uczciliśmy w czasie akademii, a z okazji Dnia Patrona Szkoły zorganizowaliśmy wycieczkę dla uczniów SP i PG do miejsc związanych z życiem i działalnością papieża. Odwiedziliśmy Wadowice, gdzie mimo niesprzyjającej aury, zapoznaliśmy się z historią miasta, odwiedziliśmy wystawę dotyczącą życia w przedwojennym mieście oraz wystawę ukazującą życie i działalność Ojca Świętego. Oczywiście nie obyło się bez degustacji słynnych kremówek papieskich.

Następnie ruszyliśmy do Krakowa, by odszukać śladów naszego wielkiego Patrona w tym ukochanym przez niego mieście. Gród Kraka przywitał nas także deszczem, ale nikomu pogoda nie straszna, gdy pani przewodniczka opowiadała ciekawe rzeczy i przybliżyła nam historię miasta, nie szczędząc anegdot i ciekawostek. Odwiedziliśmy groby królewskie, pokłoniliśmy się przy relikwiach błogosławionego Jana Pawła II i pomyśleliśmy marzenia, z nadzieją dotykając dzwonu Zygmunta. Potem czekał nas spacer na rynek krakowski, po drodze przystanęliśmy przy słynnym „oknie papieskim” na ulicy franciszkańskiej, gdzie papież do późnych godzin nocnych rozmawiał z wiernymi.

Na koniec czekała nas upragniona wizyta w znanej restauracji, bo bez tego żadna wycieczka obejść się nie może! ; -)

Pierwszoklasiści przyjęci do grona uczniów

Tropiciele z klasy I SP wraz z wychowawcą p.E Jasińską świetnie przygotowali się do pasowania na ucznia. Wykazali się dużą wiedzą na temat naszego kraju, zapewnili, że bez strachu ruszają „tropić” literki i cyferki oraz świetnie znają zasady obowiązujące w szkole. Bez zmrużenia oka wypili „eliksir wiedzy” i połknęli „tabletkę mądrości”.

Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej, a pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania, które w pełni powagi przyjęło każde dziecko. A potem dumni pierwszoklasiści i ich wzruszeni rodzice spędzili miło czas na poczęstunku w klasie.

„Spotkania z teatrem”

Klasy młodsze SP miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt.”Królowa śniegu”, które znalazło się w repertuarze Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Uczniowie wrócili zachwyceni bliskością aktorów, ich wspaniałą grą oraz wielością efektów specjalnych, jakie udało im się zobaczyć. Mają też nadzieję na częstsze tego typu atrakcje.

Jest to rzeczywiście bardzo możliwe, bo od listopada nasza szkoła uczestniczyć będzie w ogólnopolskim projekcie „Internetowy teatr dla szkół”, w ramach którego w najbliższym czasie gimnazjaliści obejrzą spektakl „ Antygona”, a uczniowie SP „Tymoteusza wśród ptaków” i „Brzechwa 2. Szelmostwa Lisa Witalisa” . Mamy nadzieję, że inicjatywa ta da możliwość obcowania z ze sztuką teatralną.

Dzień bibliotek szkolnych

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowaliśmy w naszej szkole święto naszej wypożyczalni. Z tej okazji nasza biblioteka odświętnie udekorowana przyjmowała gości z klas młodszych, były życzenia i cukierki oraz specjalne zajęcia promujące czytanie. Ponadto dla klas IV-VI SP zorganizowano konkurs wiedzy na temat legend Głogówka i Racławic Śląskich. Wśród uczestników najlepsi okazali się: Justyna Kwiatkowska (Im.), Karol Pinkowski (IIm.) Wiktoria Staszyńska i Emilia Lasota (IIIm.) Gratulujemy !

M Ć