Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language

Wydarzenia
top
logo

SZKOŁA PODST.


Strona główna
Wydarzenia
Article Index
Wydarzenia
cd
All Pages

 

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku październik jest miesiącem, w którym obchodzimy święto nauczycieli i pracowników szkoły. Z tej okazji klasa IV i V wraz z wychowawcami p.Rosowiecką i p.Raczkowską przygotowały niezwykle barwny i wesoły program dla pedagogów i wszystkich uczniów szkoły. Dzięki nim nasi nauczyciele dowiedzieli się, jak należy się ubrać i jak wyposażyć w odpowiednie akcesoria, by sprawnie prowadzić lekcje. Na koniec uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i obdarowali uroczymi kwiatkami własnoręcznie wykonanymi z jesiennych liści.

 

Wycieczka śladami naszego Patrona

Wspaniałym nauczycielem, wielkim moralnym autorytetem i wychowawcą młodzieży był też nasz wielki patron Jan Paweł II, dlatego też Jego pamięć uczciliśmy w czasie akademii, a z okazji Dnia Patrona Szkoły zorganizowaliśmy wycieczkę dla uczniów SP i PG do miejsc związanych z życiem i działalnością papieża. Odwiedziliśmy Wadowice, gdzie mimo niesprzyjającej aury, zapoznaliśmy się z historią miasta, odwiedziliśmy wystawę dotyczącą życia w przedwojennym mieście oraz wystawę ukazującą życie i działalność Ojca Świętego. Oczywiście nie obyło się bez degustacji słynnych kremówek papieskich.


Następnie ruszyliśmy do Krakowa, by odszukać śladów naszego wielkiego Patrona w tym ukochanym przez niego mieście. Gród Kraka przywitał nas także deszczem, ale nikomu pogoda nie straszna, gdy pani przewodniczka opowiadała ciekawe rzeczy i przybliżyła nam historię miasta, nie szczędząc anegdot i ciekawostek. Odwiedziliśmy groby królewskie, pokłoniliśmy się przy relikwiach błogosławionego Jana Pawła II i pomyśleliśmy marzenia, z nadzieją dotykając dzwonu Zygmunta. Potem czekał nas spacer na rynek krakowski, po drodze przystanęliśmy przy słynnym „oknie papieskim” na ulicy franciszkańskiej, gdzie papież do późnych godzin nocnych rozmawiał z wiernymi.

Na koniec czekała nas upragniona wizyta w znanej restauracji, bo bez tego żadna wycieczka obejść się nie może! ; -)

  

KALENDARZ

POGODA

MambWeather
Warszawa
--- °C
Warszawa °C | Opole °C | Wrocław °C | Prudnik °C | Kraków °C
[Details]

bottom

Powered by Joomla!. Designed by: ThemZa themes NTC hosting Valid XHTML and CSS.