cd
Wszystkie strony

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku październik jest miesiącem, w którym obchodzimy święto nauczycieli i pracowników szkoły. Z tej okazji klasa IV i V wraz z wychowawcami p.Rosowiecką i p.Raczkowską przygotowały niezwykle barwny i wesoły program dla pedagogów i wszystkich uczniów szkoły. Dzięki nim nasi nauczyciele dowiedzieli się, jak należy się ubrać i jak wyposażyć w odpowiednie akcesoria, by sprawnie prowadzić lekcje. Na koniec uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i obdarowali uroczymi kwiatkami własnoręcznie wykonanymi z jesiennych liści.

Wycieczka śladami naszego Patrona

Wspaniałym nauczycielem, wielkim moralnym autorytetem i wychowawcą młodzieży był też nasz wielki patron Jan Paweł II, dlatego też Jego pamięć uczciliśmy w czasie akademii, a z okazji Dnia Patrona Szkoły zorganizowaliśmy wycieczkę dla uczniów SP i PG do miejsc związanych z życiem i działalnością papieża. Odwiedziliśmy Wadowice, gdzie mimo niesprzyjającej aury, zapoznaliśmy się z historią miasta, odwiedziliśmy wystawę dotyczącą życia w przedwojennym mieście oraz wystawę ukazującą życie i działalność Ojca Świętego. Oczywiście nie obyło się bez degustacji słynnych kremówek papieskich.

Następnie ruszyliśmy do Krakowa, by odszukać śladów naszego wielkiego Patrona w tym ukochanym przez niego mieście. Gród Kraka przywitał nas także deszczem, ale nikomu pogoda nie straszna, gdy pani przewodniczka opowiadała ciekawe rzeczy i przybliżyła nam historię miasta, nie szczędząc anegdot i ciekawostek. Odwiedziliśmy groby królewskie, pokłoniliśmy się przy relikwiach błogosławionego Jana Pawła II i pomyśleliśmy marzenia, z nadzieją dotykając dzwonu Zygmunta. Potem czekał nas spacer na rynek krakowski, po drodze przystanęliśmy przy słynnym „oknie papieskim” na ulicy franciszkańskiej, gdzie papież do późnych godzin nocnych rozmawiał z wiernymi.

Na koniec czekała nas upragniona wizyta w znanej restauracji, bo bez tego żadna wycieczka obejść się nie może! ; -)

[Szczegóły]

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: ThemZa themes NTC hosting Valid XHTML and CSS.