top
logo

SZKOŁA PODST.


Strona główna AKTUALNOŚCI

 

Gimnazjaliści już przyjęci…

W piątek 4 października odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów kl.I gimnazjum do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści na ręce pani dyrektor złożyli ślubowanie, a następnie potulnie poddali się „torturom”, które przygotowali dla nich najstarsi uczniowie pod kierunkiem p. M. Koblak. Tym razem musieli się wcielić w role aniołów i diabłów, by sprostać iście diabelskim konkurencjom przygotowanym przez starszych kolegów. Wszystko odbywało się przy wielkim aplauzie klasy drugiej, która też świetnie się bawiła na widowni. A następnie z anielskim spokojem pierwszoklasiści wrócili na lekcje, stając się już pełnoprawnymi gimnazjalistami.

DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE - 2013


Dożynki wojewódzkie w naszej wiosce to nie lada wyzwanie. Już od końca sierpnia budynek szkolny tętnił życiem… Poetki układały słowa ludowej przyśpiewki, którą później młode dziewczęta ochoczo i z przytupem zaśpiewały w czasie prezentacji dożynkowych. Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy M. Podstawkę, D. Łacny, A. Reszke, E. Laskowską, E. Iwaszkiewicz, O. Fit, N. Zamojską, N.  Strzedułę, J. Ledniowską, M. Ciołko, S. Tomczak, O. Kościelną. Nad całością czuwała p. B. Rachwał - Buczma, a na akordeonie przygrywała p.M. Ociepka. Artystki projektowały dekoracje: „drewniane” ramy z bukietem kwiatów i zbóż, na oknach pojawiły się dynie i kwiaty. Artystycznym zacięciem wykazywały się szczególnie p. K. Gerstenberg i M. Raczkowska. Wszędzie panował twórczy harmider: przed szkołą trwały ostatnie porządki: „trzecioklasiści” zamiatali, grabili, wozili… Nikt nie pozostawał bez pracy, każdy czuł się odpowiedzialny i zaangażowany. Szczególnie dużo serca w przygotowania włożyli uczniowie klasy trzeciej gimnazjum.


Jeszcze trzeba było pogłówkować nad „żywą scenką” do korowodu dożynkowego i stworzyć nieco zapóźniony wizerunek „Szkoły XXI wieku”. A że niż demograficzny nie jest u nas nowością, postanowiliśmy wspomóc młodych mieszkańców naszej okolicy i sprowadziliśmy stado bocianów oraz zapewniliśmy wózek i łóżeczko dla przyszłych uczniów naszej szkoły.

W końcu wszystko dopięte na ostatni guzik, tysiąc sztućców zawiniętych w serwetki (a świstak nauczycielkom nie pomagał), ostatnie poprawki, a tu nagle wiadomość: „ktoś ukradł bociana!” Więc jednak był potrzebny…

A potem już ruszył dożynkowy korowód…

 


M.Ć

 

KALENDARZ

POGODA


MambWeather
Warszawa
--- °C
Warszawa °C | Opole °C | Wrocław °C | Prudnik °C | Kraków °C
[Szczegóły]

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: ThemZa themes NTC hosting Valid XHTML and CSS.